اخبار برگزیده

جلسه پرسش و پاسخ فرمانده یگان حفاظت استان فارس با رییس و کارکنان محیط زیست آباده مسعود بازیار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست فارس

جلسه پرسش و پاسخ فرمانده یگان حفاظت استان فارس با رییس و کارکنان محیط زیست آباده مسعود بازیار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست فارس

در نشستی با حضور عباس نیا رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آباده به بررسی و ارزیابی الزامات عملکرد یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان آباده پرداخت.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، بازیار در این نشست پیشگیري و مقابله با فعالیت مراکز غیرقانونی شکار و صید را یکی از اصلی ترین کارکردها و وظایف یگان حفاظت محیط زیست دانست و ابراز داشت: پایش تخلفات شکار و صید غیر مجاز و کشف سلاح های مجاز و غیر مجاز و جنگی مهمترین عملکردها در این حوزه است.

به گفته وی، محیط زیست استان فارس درکشف سلاح های مجاز و غیر مجاز و جنگی با رشد حدود 10 درصد نسبت به مدت مشابه پیشرفت داشته است. تعداد تخلفات کشف شده در پنج ماهه اول سال جاری حدود 497 مورد بوده و تعداد متخلفین دستگیر شده 624 نفر است.

بازیار ادامه داد: این افزایش عملکرد بیانگر تلاش بیشتر، انگیزه بهتر و پایش خوب کارکنان اجرایی در مناطق است. در زمینه تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی با توجه به گشت و پایش مداوم مناطق توسط محیط بانان و عوامل اجرایی یگان شاهد کاهش تخلفات هستیم هم در تعداد پرونده های متشکله هم در میزان اراضی تصرف شده که آمار مربوطه موید این امر است.

این مقام مسوول با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست فارس با عملکردهای شاخص ساز امسال در بین یگان حفاظت محیط زیست کشور درخشیده است افزود این امر نشان دهنده کنترل و گشت زنی محیط بانان در مناطق است و امیدواریم با رشد فرهنگ محیط زیستی در حوضه شکار و صید و نگرش مردمی در این مورد شاهد از بین رفتن این گونه های ارزشمند نباشیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آباده هم در این نشست با تقدیر از خدمات یگان حفاظت بر لزوم اتخاذ تدابیری برای پیشگیری از بروز تخلفات شکار و صید تاکید کرد و گفت: شهرستان اباده با بهره مندی از مناطق مهم محیط زیست عملکرد مطلوبی در زمینه رصد شکار و صید داشته است.

عباس نیا پیشگیري و مقابله با خرید و فروش و حمل، عرضه، ورود و صدور گیاهان و جانوران وحشی زنده یا شکار شده و اجزاي آنها بدون کسب مجوزهاي قانونی را یکی از کارکردهای یگان حفاظت دانست که در این شهرستان بسیار مورد توجه است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آباده خاطر نشان کرد: نظارت بر اجراي تصمیمات، آراء و احکام مراجع اداري و قضایی صادره در خصوص پرونده‌هاي مرتبط با تخلفات و جرائم محیط زیستی و فراهم کردن زمینه تعامل با مراجع نظامی، انتظامی، قضایی و سایر دستگاه‌ها به منظور اجراي بهینه وظایف و ماموریت‌های یگان با هماهنگی محیط زیست را از رویکردهایی دانست که با اولویت دنبال می شود.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"