اخبار برگزیده

با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس کلید خورد بارقه های امید برای گشایش رشته دامپزشکی حیات وحش در دانشگاه شیراز

با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس کلید خورد بارقه های امید برای گشایش رشته دامپزشکی حیات وحش در دانشگاه شیراز

با توجه به تصویب نوگشایی رشته دامپزشکی حیات وحش در دانشگاه شیراز در سفر علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان فارس، نشست هماهنگی به منظور بررسی موضوع به صورت آنلاین برگزار شد.
به گزارش روابط و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس ، این نشست با حضور اکبری معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل و کارشناسان دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش، موسوی، رئیس مرکز آموزش و تربیت محیط بان سازمان، مدیر کل و کارشناسان حفاظت محیط زبست فارس و ریاست دانشکده دامپزشکی و جمعی از اساتید دانشگاه شیراز برگزار شد.

در این نشست ضمن تاکید بر ضرورت تربیت نیروی متخصص در حوزه دامپزشکی حیات وحش به برخی ابهامات کارشناسان پاسخ داده شد و در ادامه فرآیند اجرایی شدن موضوع، مورد بحث قرار گرفت.

عطا پورشیرزاد مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در حاشیه این نشست ضرورت گشایش رشته دامپزشکی حیات وحش در دانشگاه شیراز را یاد آور شد و گفت: استان فارس با برخورداری از تنوع زیستی و پهنه های وسیع طبیعت تحت مدیریت استعدادهای مناسبی برای بهره مندی از این رشته در دانشگاه شیراز دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس درادامه یاد آور شد: کوچ هزاران پرنده آبزی و کنار آبزی به دریاچه های بختگان، طشک و مهارلو در سالهای پر آبی، وجود پارک ملی بمو در شیراز به بعنوان زیستگاه مهم کل و قوچ و بز و سایر گونه های پستانداران، نگهداری و تکثیر گوزن زرد ایرانی در ارسنجان و میانکتل کازرون و تنوع در سایر زیستگاه‌ها ایجاد این رشته دانشگاهی را ضروری ساخته است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"