اخبار برگزیده

کشف و ضبط چهار قبضه سلاح از متخلفین حوزه شکار و صید در بوانات

کشف و ضبط چهار قبضه سلاح از متخلفین حوزه شکار و صید در بوانات

علی آسا، رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان بوانات از کشف و ضبط چهار قبضه سلاح در هفته جاری در مناطق تحت مدیریت محیط زیست این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، آسا ضمن تشکر از مامورانی که فداکارانه در راه خدمت به محیط زیست تمام تلاش خود را می کنند افزود: در حال حاضر اسلحه‌های زیادی بصورت مجاز و غیر مجاز در بین مردم در سطح این شهرستان وجود دارد که به معظلی برای سازمان حفاظت محیط‌زیست و بلای جان حیات وحش تبدیل شده است.

وی افزود: لزومی ندارد که بسیاری از عموم مردم سلاح در دست داشته باشند و همچنین امید است در آینده نزدیک شرایطی فراهم شود تا جوازی برای سلاحهای گرم موجود صادر نشود تا حیات وحش بیش از این متحمل خسارت‌ نشود.

وی اضافه کرد: بسیاری از افراد دارای سلاح گرم آموزش های لازم در خصوص نحوه استفاده از سلاح را ندیده اند همچنین ضرورتی برای ارائه مجوز حمل سلاح به این افراد نبود.

رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان بوانات اضافه كرد: افزایش شكار غیرمجاز گونه های مختلف جانوری ناشی از افزایش صدور بیش از حد مجوز برای اسلحه آسیب جدی برای محیط طبیعی به همراه داشته است به گونه ای كه باعث از بین رفتن تنوع زیستی شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"