جوابیه

حمله کفتار به پسر بچه ای در روستای دره باد
حمله کفتار به پسر بچه ای در روستای دره باد
حمله کفتار به پسر بچه ای در روستای دره باد با توجه به انتشار کلیپی مبنی بر حمله یک قلاده کفتار به پسر بچه ای در روستای دره باد از توابع شهرستان مرودشت با بررسی های به عمل آمده توسط یگان حفاظت محیط زیست استان و اداره حفاظت محیط زیست مرودشت مشخص گردید خانواده ای که در دامنه ارتفاعات منطقه مشغول تفریح بودند با حمله کفتار مواجه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، ابوالحسن کشاورز؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست مرودشت گفت: با توجه به انتشار کلیپی مبنی بر حمله یک قلاده کفتار به پسر بچه ای در روستای دره باد از توابع شهرستان مرودشت با بررسی های به عمل آمده توسط یگان حفاظت محیط زیست استان و اداره حفاظت محیط زیست مرودشت مشخص گردید خانواده ای که در دامنه ارتفاعات منطقه مشغول تفریح بودند با حمله کفتار مواجه شدند و پدر و پسر خانواده به صورت سطحی زخمی شدند. 

وی افزود: با حضور مردم محلی و ایجاد فضای ملتهب، متاسفانه يكي از اهالي با اسلحه ساچمه زنی کفتار را از پای در آورد. با توجه به اینکه رویکردهای دیگر از جمله شلیک تیر هوایی و ایجاد سر و صدا برای فراری دادن حیوان مناسب تر بود و در نظر گرفتن شرايط واقعه، فرد متخلف شناسایی و با هماهنگي مراجع قضایی موضوع در دست بررسي است.

 

کشاورز همچنین گفت: در حوالي همین منطقه چوپانی نیز  در چند روز گذشته مورد حمله خرس واقع شده بود و از ناحیه پا آسیب دید. یگان حفاطت محیط زیست از خانواده ایشان دلجويي  نمودند و خوشبختانه صدمه جدی به ایشان وارد نشد و خرس نیز از منطقه متواری شده است.

 

مجددا متذکر می گردد حضور در طبیعت با احتمال مواجه شدن با حیوانات وحشی همراه است. لذا از روستائیان و طبیعت گردان درخواست می شود از ورود به مناطق ناشناخته پرهیز و در مسیر پیاده روی با ایجاد سر و صدا حضور خود را به منظور متواری نمودن جانوران اعلام و همچنین در مواجه با حیوان وحشی از تحریک آن خودداری کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"