محیط زیست در رسانه ها

مهار آتش در میانجنگل فسا؛ ۵۰ هکتار از منطقه حفاظت شده آسیب دید
مهار آتش در میانجنگل فسا؛ ۵۰ هکتار از منطقه حفاظت شده آسیب دید
مهار آتش در میانجنگل فسا؛ ۵۰ هکتار از منطقه حفاظت شده آسیب دید گروه استان‌ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس از مهار آتش‌سوزی در منطقه پانعل و آب آسمانی در منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا خبر داد.

مهار آتش در "میانجنگل" فسا؛ ۵۰ هکتار از منطقه حفاظت شده آسیب دید

گروه استان‌ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس از مهار آتش‌سوزی در منطقه "پانعل" و "آب آسمانی" در منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا خبر داد.

مهار آتش در "میانجنگل" فسا؛ 50 هکتار از منطقه حفاظت شده آسیب دید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی اظهار داشت: صبح روز گذشته در منطقه پانعل و آب آسمانی میانجنگل فسا آتش‌سوزی اتفاق افتاد که با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس، مشارکت جدی مردم منطقه، فرمانداری، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران ارتش جمهوری اسلامی و همراهی بی‌سابقه اهالی روستاییان منطقه و مردم محلی از جمله روستاهای حسین‌آباد، آب آسمانی و محمودآباد عصر امروز آتش‌سوزی مهار شد. 

وی افزود: در حال حاضر عملیات پایش با حضور نیروهای محیط زیست و هلال احمر و مردم محلی در دست اقدام است و نیروهای مستقر جهت اطمینان از شعله‌ور نشدن مجدد آتش‌سوزی در منطقه حضور دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس بیان کرد: منطقه جنگلی حفاظت شده میانجنگل فسا منطقه‌ای جنگلی با پوشش غالب بنه و بادام، کهکم، ارژن زالزالک و سایر گونه‌های گیاهی از جمله  تنگرس و بوته‌های گون و سایر گونه‌های مرتعی است.

ظهرابی گفت: این آتش‌سوزی در ضلع شمالی منطقه حفاظت شده میانجگل فسا اتفاق افتاد و برآوردهای اولیه حاکی از این است که به حدود 50 هکتار از مراتع و جنگل‌ها آسیب وارد شده اما اکثر درختان در داخل محدوده حریق به‌طور جدی صدمه ندیده‌اند ولی به پوشش مرتعی آسیب جدی وارد شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید