محیط زیست در رسانه ها

تعطیلی کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز
تعطیلی کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز
تعطیلی کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز پس از بار‌ها اخطار به علت ایجاد آلایندگی زیست محیطی تعطیل شد.

تعطیلی کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز

کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز پس از بار‌ها اخطار به علت ایجاد آلایندگی زیست محیطی تعطیل شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی اکبر صفایی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نی ریز اظهار داشت: با ادامه روند آلودگی کارخانه سیمان خاکستری این کارخانه امروز ۲۲ آبان ۹۹ تعطیل شد.

او گفت: با وجود هشدارها و صدور اخطاریه‌ها و همچنین مهلت‌های اعطایی از سوی مقام‌های مسئول شهرستانی، همچنان آلایندگی واحد یادشده رفع نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نی ریز افزود: محیط زیست در چندین مرحله اخطاریه‌هایی صادر کرده است که آخرین مهلت رفع آلایندگی امروز پایان یافت.

صفایی افزود: این واحد از مجموع ۵۲۰۰ فیلتر کیسه‌ای که موظف به تهیه و تعویض آن‌ها بوده تا کنون بیش ۱۰۰۰ عدد را تعویض کرده است، اما پیشگیری از انتشار آلودگی محقق نشده و مسئولان کارخانه موظف به تامین کیسه‌های باقی مانده در کوتاهترین زمان شده بودند.

او گفت: با استناد به مواد ۱۲ قانون هوای پاک و ماده ۱۱ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، با توجه به اهمیت سلامت و بهداشت عمومی مردم و حفظ محیط زیست از فعالیت بخش‌های آلاینده این کارخانه ممانعت و تا اطمینان از عدم تکرار آلودگی، اجازه بازگشایی و فعالیت به واحد داده نخواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: خسارات سنگین وارده به محیط زیست نیز برآورد شده که به مقام قضایی تحویل داده خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید