محیط زیست در رسانه ها

شکارچی حیات‌وحش قطرویه نی‌ریز شناسایی شد
شکارچی حیات‌وحش قطرویه نی‌ریز شناسایی شد
شکارچی حیات‌وحش قطرویه نی‌ریز شناسایی شد شیراز-ایرنا- رئیس پارک ملی قطرویه واقع در شهرستان نی‌ریز در شرق فارس گفت: دامداری که از سگ گله برای شکار غیرمجاز در منطقه بهرام گور سوءاستفاده می‌کرد، شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شد.

شکارچی حیات‌وحش قطرویه نی‌ریز شناسایی شد

شکارچی حیات‌وحش قطرویه نی‌ریز شناسایی شد
عکس تزئینی است

شیراز-ایرنا- رئیس پارک ملی قطرویه واقع در شهرستان نی‌ریز در شرق فارس گفت: دامداری که از سگ گله برای شکار غیرمجاز در منطقه بهرام گور سوءاستفاده می‌کرد، شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شد.

روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان فارس پنجشنبه در مطلب ارسالی از قول جواد مهدی‌پور افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی قطرویه، ۲۵ مرداد در محل "باغ‌های کهوا" با نشانه‌هایی از حمله یک سگ به حیات وحش مواجه شدند و موضوع را مورد بررسی دقیق قرار دادند.

وی ادامه داد: در بررسی‌ها مشخص شد که یک دامدار اهل و ساکن قطرویه با استفاده از سگ های گله اقدام به شکار یک راس جبیر نر از گونه‌های حمایت شده، کرده است.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه عمل ارتکابی دامدار جرم و مستلزم تعقیب کیفری است، مراتب به منظور سیر مراحل قانونی صورتجلسه شده و به مقامات قضایی ارجاع خواهد شد.
مهدی‌پور اضافه کرد: جریمه ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت شکار غیرمجاز یک راس جبیر ۲۵۰ میلیون ریال بوده که فرد متخلف موظف به پرداخت آن است.
این مقام مسئول در محیط زیست شهرستان نی‌ریز گفت: سگ‌های بی صاحب و حتی سگ های چوپان و گله از معضلات و دشمنان اصلی حیات وحش و محیط زیست به شمار می‌روند و گاهی صدمات ناشی از حضور سگها در طبیعت از شکارچیان حرفه ای بیشتر است.
مهدی‌پور گفت: سگ‌ها علاوه بر اینکه از طریق شکار مستقیم تعداد حیات وحش را کاهش می دهند می‌توانند بیماری‌های بسیاری را به حیات وحش منتقل کرده و حیات وحش شکننده کشور را از لحاظ بیماری آسیب پذیر کنند.
به گفته وی، برخی از صاحب نظران معتقدند، سگها توانسته‌اند به تنهایی حدود ۲۰۰ گونه جانوری موجود در کره زمین را منقرض کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 شعار سال 1400 «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»