محیط زیست در رسانه ها

رئیس اداره پارک ملی قطرویه خبر داد: رها سازی ۷ فرد پرنده شکاری در زیستگاه‌های نی‌ریز 
رئیس اداره پارک ملی قطرویه خبر داد: رها سازی ۷ فرد پرنده شکاری در زیستگاه‌های نی‌ریز 
رئیس اداره پارک ملی قطرویه خبر داد: رها سازی ۷ فرد پرنده شکاری در زیستگاه‌های نی‌ریز  ایسنا/فارس رئیس اداره پارک ملی قطرویه از رها سازی ۷ فرد پرنده شکاری که از یک خودرو سواری کشف شده بود، در زیستگاه‌های طبیعی شهرستان نی‌ریز خبر داد.

رئیس اداره پارک ملی قطرویه خبر داد:

رها سازی ۷ فرد پرنده شکاری در زیستگاه‌های نی‌ریز 

رها سازی ۷ فرد پرنده شکاری در زیستگاه‌های نی‌ریز 

ایسنا/فارس رئیس اداره پارک ملی قطرویه از رها سازی ۷ فرد پرنده شکاری که از یک خودرو سواری کشف شده بود، در زیستگاه‌های طبیعی شهرستان نی‌ریز خبر داد.

جواد مهدی‌پور یکشنبه ۱۷ آبان در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ۷ فرد پرنده شکاری از جمله شاهین گردن سرخ، بالابان و بحری پس از چند روز تیمار و اطمینان از سلامت آنها، با همراهی جانشین دادستان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نی ریز و همچنین با فاصله از هم در زیستگاه مناسب رهاسازی شدند.

او افزود: در هفته گذشته و در ایست بازرسی قطرویه، از صندوق عقب یک دستگاه خودرو پژو پارس ۸ فرد پرنده شکاری کشف شد که یکی از پرندگان، در همان روز اول به دلیل شرایط نامناسب حمل و نگهداری از بین رفت.

مهدی‌پور با بیان اینکه پرندگان شکاری نقش برجسته‌ای در تعادل زیست محیطی سایر زیستمندان ایفا می‌کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو و صیادان غیرمجاز به منظور تجارت این گونه‌ها، اقدام به زنده گیری آنان می‌کنند و به کشورهای حوزه خلیج فارس قاچاق و توسط دلالان و واسطه گران به شیوخ عرب می‌فروشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"