محیط زیست در رسانه ها

رئیس حفاظت محیط زیست لامرد مطرح کرد: تبدیل کوه‌هوا به زیستگاه جنوبی پلنگ ایرانی/ ثبت سومین پلنگ
رئیس حفاظت محیط زیست لامرد مطرح کرد: تبدیل کوه‌هوا به زیستگاه جنوبی پلنگ ایرانی/ ثبت سومین پلنگ
رئیس حفاظت محیط زیست لامرد مطرح کرد: تبدیل کوه‌هوا به زیستگاه جنوبی پلنگ ایرانی/ ثبت سومین پلنگ ایسنا/فارس رئیس اداره حفاظت محیط زیست لامرد با بیان اینکه محیط‌بانان و ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان برای سومین بار، یک پلنگ را در منطقه حفاظت شده کوه‌هوا مشاهده کرده‌اند، ابراز امیدواری کرد که این منطقه به زیستگاهی وسیع و امن برای این گونه تبدیل شود.

رئیس حفاظت محیط زیست لامرد مطرح کرد:

تبدیل "کوه‌هوا" به زیستگاه جنوبی پلنگ ایرانی/ ثبت سومین پلنگ

تبدیل "کوه‌هوا" به زیستگاه جنوبی پلنگ ایرانی/ ثبت سومین پلنگ

ایسنا/فارس رئیس اداره حفاظت محیط زیست لامرد با بیان اینکه محیط‌بانان و ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان برای سومین بار، یک پلنگ را در منطقه حفاظت شده "کوه‌هوا" مشاهده کرده‌اند، ابراز امیدواری کرد که این منطقه به زیستگاهی وسیع و امن برای این گونه تبدیل شود.

حمزه برومند با بیان اینکه برای سومین بار بعد از سال‌ها حضور پلنگ در مناطق شکار ممنوع "کوه هوا"، تایید شده است، گفت: در پی نصب دوربین تله در نقاط مختلف منطقه کوه‌هوا چندین ماه قبل پلنگ مشاهده شده بود، هفته گذشته نیز برای دومین بار در نقطه‌ای دیگر از این زیستگاه تصویر این گونه ارزشمند ثبت شد.

به گزارش ایسنا به نقل از حفاظت محیط زیست فارس، برومند خاطرنشان کرد: با توجه به فاصله زیاد بین محل مشاهده پلنگ‌ها امیدواریم که در این زیستگاه تعداد این گونه با ارزش بیشتراز آن باشد که قابل پیش بینی است و با اطمینان می توان گفت با اقدامات انجام شده، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد ثبت تصویر توله‌ها و تعداد بیشتری پلنگ خواهیم بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد ادامه داد: این یک خبر خوب برای طبیعت دوستان و حافظان این شهرستان محسوب می‌شود و با ثبت این گونه ارزشمند امیدواریم که در این زیستگاه عالی شاهد ثبت گونه‌های دیگر و زادآوری حیوانات وحشی باشیم.

وی اضافه کرد: کوه هوا به دلیل پتانسیل بالا از لحاظ تعداد گونه‌های حیات وحش زیستگاه عالی و بالقوه برای پلنگ ایرانی است، این را هم باید مد نظر قرار داد که این گونه و دیگر گونه‌های موجود در این منطقه به خاطر وجود دام‌های اهلی، سگ‌های گله و شکارچیان گاه در معرض خطر قرار دارند.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد ادامه داد: می‌طلبد در این خصوص برنامه های جدی و آموزش‌های بیشتری به جامعه محلی داده شود که در صورت مواجه شدن با این گونه چه عکس العملی داشته باشند و همچنین در صورت خسارت به گوسفندانشان احساسی عمل نکند که باعث آسیب به این گونه باارزش شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"