محیط زیست در رسانه ها

پرندگان شکاری فسا در معرض تهدید
پرندگان شکاری فسا در معرض تهدید
پرندگان شکاری فسا در معرض تهدید یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فسا یک متخلف را در دشت‌های جنوب این شهرستان دستگیر کرد.

پرندگان شکاری فسا در معرض تهدید

یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فسا یک متخلف را در دشت‌های جنوب این شهرستان دستگیر کرد.

پرندگان شکاری فسا در معرض تهدیدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس،علیرضا محمدی فارسی ئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا با اعلام این خبر گفت: از این فرد یک بهله پرنده شکاری دلیجه به همراه دام مخصوص زنده گیری پرندگان شکاری کشف و ضبط شد و برای سیر مراحل قانونی تخلفات انجام شده صورت‌جلسه شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا یادآور شد: پرندگان شکاری که در رأس یکی از هرم‌های غذایی چرخه طبیعت هستند، بدون دخالت انسان جمعیت برخی از حشرات مضر و جوندگان را تنظیم و از ازدیاد غیرقابل کنترل آن‌ها جلوگیری می‌کنند و زنده‌گیری آن‌ها باعث آسیب به چرخه طبیعت و انقراض نسل آن‌ها می‌شود.
وی ادامه داد: با سرد شدن هوا در نیم کره شمالی زمین، پرندگان شکاری و برخی دیگر از پرندگان آبزی و کنار آبزی برای بقای حیات خود از نیمه دوم سال مهاجرت به مناطق گرمسیر را آغاز می‌کنند و بخشی از سال را در این مناطق به زمستان گذرانی می‌پردازند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا افزود: این شهرستان در میان مناطقی است که بخشی از سال را میزبان پرندگان مهاجر و بویژه پرندگان شکاری از تیره شاهینیان نظیر بالابان و بحری است که جزو گونه‌های درمعرض خطر انقراض هستند.
وی یادآور شد: با توجه به اهمیت آن‌ها و به دلیل قابلیت دست‌آموزی و استفاده در قوش بازی توسط برخی افراد در مناطق حوزه خلیج فارس، همواره توجه افراد سودجو و دلالان را به خود جلب کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"